Atletico humbet kreun, Nzonzy nderon Sevillan

Atletico e Madridit humbi plot katër pozicione në Primera Division, pasi dështoi të merrte pikë në “Sanchez Pijszuan” ndaj Sevillas vendase. Në minutën e 73-të, Nzonzi depërtoi mes dy mbrojtëseve miq i asistuar nga Vietto dhe përbalë Oblak e dërgoi topin në rrjetë. Loc Colchoneros morën një tjetër goditje të rëndë 7 minuta më pas, pas ndëshkimit të Kokes me karton të kuq pas dy të verdhave.
Sevilla pati një tjetër rast të artë (84) për të shënuar një tjetër gol, gjithsesi finalizimi i Nzonzi u mjaftoi andaluzianëve për fitoren e 6-të në kampionat. Në El Madrigal Villareakli triumfoi 2-1 me përmbysje me La Palmas, që shkoi në dhomat e zhveshjes në epërsi të një goli që mban firmën e Kevin Pronce Boateng. Efeket. Në fraksionin e dytë barazoi rezultatin Sansone me 11-metërsh, ndërsa në kohën shtesë Bakambu i dha fitoren nëndetëses së verdhë.

Artikulli paraprakShpërthen Schalke, kalon 3-0 Mainzin