5 të pathënat e seancës së sotme dëgjimore me Altin Dumanin

Nga Desada Metaj

1. Kreu i Spak i ftohtë dhe i prerë nuk shfaqi asnjë luhatje apo nervozizëm gjatë 5 orëve që iu përgjigj pyetjeve (shumica idjote) të deputetëve në komisionin e ligjeve. Në seancën e radhës pas mbiemrit Dumani i duhet shtuar dhe Durimadhi.
2. Deputetët socialistë përzien servilizmin dhe frikën ndaj Dumanit në një koktejl që mund të pagëzohet “mos u pafshim më kurrë me ty”
3. Deputetët e Foltores kishin ardh të papërgatitur pasi nuk kishin arrit të mësonin dot të lexonin as rrjedhshëm as pyetjet e doktorit. Gjithsesi e mbrojtën mesa mundëm doktorin me rrokje dhe bluza.
4. Përjashtim bëri Bylykbashi që nuk shkoi në mbledhjen e komisionit por i mbeti besnik doktorit me një postim në FB. Epo nuk ka brirë trimëria
5. Nga seanca disa orëshe lajmi më i klikuar mbetet thënia e Dumanit: kolegë kam vetëm prokurorët e Spak dhe ata të BKH.

Artikulli paraprakDenoncimi i kreut të PD, Delvinë: Në spitalin i qytetit mungojnë laboratorët, radriografia dhe medikamentet!
Artikulli tjetërDeklaratat e Escobar/ Redi Varaku: Kemi ripropozim të SHBA se si PD-ja të vijë në pushtet në 2025