Ministrja e Britanisë pas takimit me Bashën: Partitë opozitare, rol të rëndësishëm në Parlament për të forcuar demokracinë

Ministrja e Britanisë për Europën dhe Amerikat, Wendy Morton, shkruan në një postim në Twitter se, ka diskutuar me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbi situatën aktuale politike në Shqipëri.

Morton shkruan se, Partitë opozitare mund të kenë rol të rëndësishëm në Parlament për të forcuar demokracinë.

Postimi i ministres Morton në Twitter

Diskutim i frytshëm me Kryetarin e Partisë Demokratike
@lulzimbasha_al
mbi situatën aktuale politike në #Shqipëri.
Partitë opozitare mund të kenë rol të rëndësishëm në Parlament për të forcuar demokracinë dhe për të garantuar se zërat e të gjithë qytetarëve janë të përfaqësuara.
qësuara.

1111

Artikulli paraprakMafia e tokave/ Grabiten zyrat e “Tokës” në Vlorë, vidhen dosjet e fshatit turistik
Artikulli tjetërBasha shpërndan videon: Ne do bëjmë gjithçka me partnerët tanë britanikë, për një të ardhme më të mirë për Shqipërinë