Serie A/ Suksesi i radhës, Atalanta buzëqesh në Genoa

Atalanta ka marrë fitoren e radhës në kampionat. Ekipi i Gasperinit mundi 1-4 Genoan në Genoa, në një sfidë tejet interesante.

Mysafirët realizuan të parët me De Ketealaere në minutën e 22-të. Një ish si Malinovski ndëshkoi bergamaskët në të 51-tën, por festa zgjati pak, pasi Koopmeiners T riktheu buzëqeshjen te Atalanta. Në fund pati kohë edhe për Zappacostan dhe Toure.

Atalanta synon një vend që të dërgon në Champions. Deri më tani, skuadra është në katër vendet e para, sakaq në sfidën tjetër pret Sassuolon.

Genoa është e qetë në mesin e tabelëss. Në sfidën tjetër, në program është transferta ndaj Napolit.

Artikulli paraprak3 Ushqimet që Duhet t’i Konsumoni në Shkurt
Artikulli tjetërTHE ECONOMIST/ Dronët e dalluar dhe vrasës në Ukrainë janë armët e së ardhmes