Programi i PD, Papa: Premtojmë memorial të viktimave të komunizmit në Tiranë

Kryesuesja e listës së PD për Këshllin Bashkiak në Tiranë, Enriketa Papa përmes një komunikimi publik ka listuar pjesën kryesore të programit të Roland Bejkos dhe PD për bashkinë e kryeqytetit.

Programi mbi Kujtesen ne Tirane synon:
– Burgu 313 si muze i krimeve te komunizmit.
– Memorial te viktimave te komunizmit.
– Vila e Enverit, qender edukimi dhe informimi per krimet e komunizmit.
– Guide & app mbi vendet e kujteses se diktatures komuniste ne Tirane.
– Open air museum per te zhdukurit e komunizmit.
– Rishikim i emrave te rrugeve dhe shkollave te Tiranes.

Artikulli paraprakDisa të vërteta të mëdha që duhen thënë për Roland Bejkon
Artikulli tjetërBerisha-Meta? Escobar-shqiptarëve: Të mos kthehemi pas kur mund të shikojmë nga e ardhmja