Një dekadë rrjedhje informacionesh, te Bayern gjithçka del në media

Sherri Mane-Sane nxori edhe një herë në pah një problem që shqetëson këtë klub prej afro 13 vitesh. Nuk është më një sekret që në shtëpinë e Bayern ekziston një “spiun”, një informator që nxjerr në media gjithçka ndodh në dhomat e zhveshjes. Informacionet që dalin për Bild janë të detajuara, ashtu siç ndodhi edhe këtë herë:

“Do të ishte bukur që gjërat që ndodhin në dhomat e zhveshjes të qëndrojnë aty”, kështu u shpreh Thomas Tuchel pasi sherri Sane-Mane u bë publik. Tuchel është i fundit që vuan këtë problem, për këtë çështje u ankua jashtëzakonisht shumë Nagelsmann, madje një moment stafi nisi të dyshojë edhe tek ai për shkak të lidhjes që ka me një ish gazetaren e Bild, me këtë të fundit që dha dorëheqjen pasi u bë publike marrëdhënia ndërmjet tyre.

Nagelsmann nuk u ankua vetëm për nxjerrjen e informacioneve të tilla, por deri tek skemat taktike. Këtë problem në Mynih e kanë vuajtur edhe trajner të mëdhenj si Pep Guardiola dhe Carlo Ancelotti.

Artikulli paraprakCelibashi, një shkelës recidiv i ligjit zgjedhor!
Artikulli tjetërDyshohet se përdhunoi 23-vjeçaren, ‘arrest me burg’ për kryeplakun e fshatit në Korçë