Manaj sinjale Sylvinhos/ Sulmuesi i Kombëtares shqiptare një tjetër dygolësh në kampionatin turk

Rei Manaj është rikthyer në formën e tij më të mirë. Sulmuesi shqiptar po shkëlqen në Turqi, ku sot ka shtuar edhe dy gola të tjerë në statistikat e tij.

Futbollisti i Sivasporit gjeti fillimisht rrugën e rrjetës në minutën e 20 të takimit, kur me kokë arriti ta dërgonte topin pas shpinës së portierit.

Ndërkohë në pjesën e dytë të ndeshjes, kur kronometri po maste minutën e 67, Rei Manaj shënon një gol spektakolar. Lojtari shqiptar provon të djathtën e tij nga distanca me një goditje mjaft të fuqishme. Topi shkon në cepin e sipërm të portës, duke mos i lënë asnjë shans portierit të Trabzonsporit.

Ndeshja përfundoi më pas me shifrat 3-3 pasi Trezege barazoi në minutën e 76-të.

Artikulli paraprakPandemia e vetmisë prek Shqipërinë!
Artikulli tjetërGjirokastra dhe Korça, në mesin e rajoneve me rënien më të madhe të shtesës natyrore të popullsisë në Europë