Ronaldo, numri 1

Real Madridi ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve fal het-trickut të Cristiano Ronaldos. Ky i fundit i shënoi tre gola në ndeshjen ndaj Wolfsburgut për t’i mundësuar Los Blancos të ëndërrojë triumfin në Champions këtë sezon. Kjo është hera e gjashtë me radhë që Real Madrid kualifikohet në gjysmëfinale, rekord ky në Ligën e Kampionëve.

Cristiano Ronaldo ishte heroi i Real Madridit në ndeshjen ndaj Wolfsburgut, në takimin e kthimit të çerekfinale së Ligës së Kampionëve. Portugezi, me hat-trickut ndaj ekipit gjerman i dhuroi Los Blancos kualifikimin në gjysmëfinale të garës më prestigjioze evropiane. Ai ka arritur që të realizoi 46 gola në 42 ndeshje të zhvilluara deri më tani këtë sezon.

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se Cristiano Roanldo është lojtari më i mirë në botë. Portugezi shënoi het trik në fitoren 3:0 të Realit kundër Wolfsburgut. “Kjo është dita për të festuar. Ronaldo është një lojtar special, i cili bën diferencën. Ronaldo tregoi se kush është, ai është lojtari numër 1 në botë”, tha Zidane. Në fund ka vend dhe një krahasim ndërmjet Ronaldo portugezit dhe atij brazilian: “Janë të dy lojtarë shumë të fortë, dy fenomenë”, u shpreh Zidane në përfundim të ndeshjes.

Kapiteni i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është shumë i lumtur që skuadra e tij është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ai tha se, këtë e kanë dhuratë nga Ronaldo, i cili e meritoi një natë si kjo. “Ronaldo e ka merituar një natë kaq magjike. Na ka shpëtuar nga eliminimi”, tha Ramos pas ndeshjes.

Mbrojtësi i Real Madridit, Marcelo ka thënë se askush nuk mund të dyshoi në Cristiano Ronaldo.

Portugezi shënoi tre gola në fitoren 3:0 të Realit kundër Wolfsburgut, duke kualifikuar skuadrën e tij në gjysmëfinale. “Ka qenë një natë fantastike. Nuk mund të ia arrinim këtij rezultati pa ndihmën e tifozëve. Në net të tilla vuan, por tashmë askush nuk mund të dyshoi në Cristiano Ronaldon”, tha Marcelo.

I entuziazmuar është shfaqur edhe Karim Benzemea. “Real Madridi nga asgjë mund të fitojë dy trofe këtë sezon: Ligën e Kampionëve dhe La Ligën. Kështu mendon sulmuesi i Los Blancos, Karim Benzema. Real Madridi është vetëm katër pikë larg Barcelonës në La Liga, derisa mbrëmë ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. “Jam shumë i lumtur jemi kualifikuar në gjysmëfinale. Ishte një natë e madhe”, ka thënë Benzema pas ndeshjes ndaj Wolfsburgut. “Ne jemi shumë të lumtur, pasi ajo ishte një lojë e vështirë. Ne jemi një ekip me shumë lojtarë të mirë dhe ne do të luftojmë deri në fund. Ne do të mundohemi ta fitojmë Ligën e Kampionëve dhe La Liga”, ka deklaruar francezi.

Exit mobile version