Zheji: Basha nuk ka rival në PD, largimi i Berishës nga vullneti i mirë dhe i detyruar për ta shpëtuar

Analisti Artur Zheji u shpreh në “Real Story” se Lulzim nuk ka rival në Partinë Demokratike, për sa i takon formimit të tij.

“Më gjithë këta njerëz që janë në PD, ndaç ajo faktikja ndaç ajo e logos, asnjëra nuk ka formimin e Bashës. Këtë ta them me bindje, përveç Argita Malltezit. Ajo do ishte rivalja më organike. Ai bëri një largim të Berishës të detyruar me vullnetin e mirë, për të shpëtuar ndoshta edhe Berishën dhe veten dhe ka patur një mpirje, ka patur dhe një pamundësi t’i ngulte thikën disa herë atij babait politik shpirtëror”, tha ai.

Artikulli paraprakNazarko: Berisha po shantazhon ‘me të gjithë armët’ që ka në pozicion! Minxhozi: Loja e tij, ta paketojë politikisht hetimin nga SPAK
Artikulli tjetërSali Berisha e ka arritur objektivin e tij politik