“Zhduken” Messi e Ronaldo, nga Rodri te Haaland, ja 15 futbollistët që kushtojnë më shumë në botë

Dikur Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo zinin vendet e para edhe për kartonin e tyre, më pas doli Neymar apo Hazard, por asnjëri prej tyre nuk është më tek ata që kushtojnë më shumë në botë.

Mosha bën të vetën dhe kohët ndryshojnë .Zbulohet renditja e futbollistëve me vlerën më të lartë në treg. Ja grupi yjor i 15 lojtarëve që vlejnë 100 ose më shumë milionë euro për momentin në këtë sport magjik.

Pas përditësimeve të fundit të Transfermarkt, tre lojtarë i bashkohen renditjes së mëposhtme, krahasuar me klasifikimin pararendës.

RENDITJA

 

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=629&loc=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Fzhduken messi e ronaldo nga rodri te haaland ja 15 futbollistet qe kushtojne me shume ne bote%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb

 

15.Rodri 100 milionë € | Manchester City

14.Lautaro Martinez 100 milionë € | Inter

13.Valverde 100 milionë € | Real Madrid

12.Declan Rice 100 milionë € | Arsenali

11.Rodrygo 100 milionë € | Real Madrid

10.Pedri 100 milionë € | Barcelona

9.Harry Kane 110 milionë € | Bayern Munich

8.Phil Foden 110 milionë euro | Manchester City

7.Musiala 110 milionë € | Bayern Munich

6.Osimhen 120 milionë € | Napoli

5.Saka 120 milionë € | Arsenali

4.Vinicius Jr 150 milionë € | Real Madrid

3.Jude Bellingham 150 milionë € | Real Madrid

2.Kylian Mbappé 180 milionë € | PSG

1.Erling Haaland 180 milionë € | Manchester City

Artikulli paraprakPër ata që thonë pse SPAK heton Berishën për “Partizanin” dhe jo Ramën për inceneratorët
Artikulli tjetërPas disa orësh në SPAK, largohet Dorian Duçka, ja çfarë tha për gazetarët