Zhduken dy turistë të huaj në zonat e thella të Valbonës

Dy turistë të huaj janë raportuar të humbur në zonat e thella të Valbonës, që prej ditës së djeshme.

Raportohet se bëhet fjalë për dy turistë, rus dhe suedez, të cilët thuhet se, kanë humbur kontaktet që dje. Policia ka nisur kërkimet gjatë natës për dy turistët, nga të cilët deri më tani nuk ka asnjë gjurmë.

Policia ka nisur kërkmiet për ta gjatë gjithë natës, deri në orën 03:00 të mëngjesit, por deri më tani nuk është gjetur asnjë gjurmë prej tyre.

Ndërkohë kërkimet për t’i gjetur po vijojnë edhe gjatë ditës së sotme.

Artikulli paraprakFaqja e pare
Artikulli tjetërHolanda skeptike për anëtarësimin në BE: Po studiojmë raportin e Komisioni Europian për të parë sa përparim është bërë