Xavi: E kam refuzuar dy herë Barcelonën

Xavi Hernández e ka refuzuar dy herë Barcelonën. Këtë e ka konfirmuar vet legjenda e katalunasve.

“Unë i kam thënë dy herë jo Barcelonës… dhe kjo është shumë e vështirë”, tha Xavi.

Sido që të jetë, ai nuk e mohon që ëndrra e tij është të ulet në stol në Camp Nou. “Ndihem më i përgatitur se ditën e parë, jam i hapur. Nuk jam duke mashtruar askënd; Po përgatitem për këtë, por tani për tani duhet të respektoni Koemanin; një legjendë e klubit me një vit më shumë kontratë”, u shpreh ai.

Xavi po përgatitet që të marrë drejtimin e Barcelonën në verën e vitit 2022.

Artikulli paraprakJa pse duhet të konsumoni qershi sa më shumë
Artikulli tjetërAktori i njohur zbulon porosinë e Pirro Manit: Të vendoste një buqetë me lule te gërmadhat e Teatrit