Xavi do të drejtojë Barcelonën, ja cilin lojtar preferon të marrë

Xavi Hernandez pritet të marrë drejtimin e Barcelonës pas shkarkimit të Ronald Koeman.

Ai do të jetë i lirë nga Al Sadd pas datës katër nëntor sipas El Chiringuitos, atëherë Barça mund ta zyrtarizojë kthimin e tij.

Xavi e di se çfarë i mungon skuadrës dhe sipas “Sport”, e dëshiron patjetër Kingsley Comanin e Bayern Munich.

Është çështje ditësh ulja e Xavit në stolin e Barçës, derisa Coman mund të jetë blerja e parë.

Artikulli paraprakMbappe zbulon prapaskenën me PSG-në
Artikulli tjetërNdarja nga jeta e ish-zyrtarit të PD, Berisha: Mirënjohje për kontributin e Dr. Nazmi Vata