Video/ Pronarja me lot në sy: Pse po ma shembni biznesin? Polici: Mos e zgjat shumë se…

Pronarët e objekteve të cilat janë vënë sot nën ‘shenjestrën’ e IKMT-së, janë përplasur ditën e sotme me efektivët e policisë.

Një pronare e një biznesi në Ksamil, të cilës do t’i prishet ndërtesa ka debatuar me një efektiv policie. Në videon e publikuar nga Faxweb, ajo dëgjohet teksa kërkon shpjegim për arsyen e vendimit për prishjen e biznesit të saj.

“Po më bëni shembull, përse? Më sollën një letër, çfarë kam bërë? Jemi në ndonjë kundërvajtje?”, u shpreh gruaja në Ksamil.

Ndërsa efektivi i policisë nuk i ka dhënë asnjë lloj shpjegimi, por i drejtohet me fjalët: “Mos e zgjat shumë me mua po shko futu brenda”.

Artikulli paraprakBasha: 13 qershori është testi i parë pas masakrës zgjedhore, ne do dëshmojmë që jemi në këmbë, jemi të vendosur!
Artikulli tjetërShembja e ndërtimeve në bregdet/ Ish-ministri: Një operacion zaptimi tokash dhe përzënie e pronarëve nga pronat e tyre