“United do ta përfundojë sezonin në vendin e 7-të me Solskjaerin”

Manchester Unitedi do ta përfundojë sezonin në vendin e shtatë në tabelën e Premierligës, nëse e mban Ole Gunnar Solskjaerin në postin e trajnerit deri në fund të sezonit.

Ky është qëndrimi i ish-sulmuesit të Premierligës, Darren Bent, i cili druan se, nëse Unitedi s’i përmirëson paraqitjet, atëherë çdo ekip në top tetëshe mund ta marrë maksimumin e pikëve ndaj tij.

Disfata turpëruese 5:0 kundër Liverpoolit të dielën vetëm sa i ka rritur thashethemet për shkarkimin e Solskjaerit, por Unitedi ka vendosur ta mbajë akoma norvegjezin.

Unitedi renditet në vendin e shtatë tani për tani në tabelën e Premierligës, tetë pikë mbrapa liderit Chelsea.

Dhe nëse Solskjaer mbetet trajner i djajve të kuq deri në fund të sezonit, atëherë ata do të ngelin jashtë Ligës së Kampionëve sezonin e ardhshëm, sipas Bent.

“Në vendin e shtatë. Nëse e mbajnë Solskjaerin tërë sezonin, sinqerisht, në vendin e shtatë”, tha Bent për TalkSPORT.

“Nëse do të luajnë siç luajtën ndaj Liverpoolit dhe Atalantës, secili prej tetë ekipeve të para në ligë do të marrë pikë nga ta”, shtoi ai.

Exit mobile version