“Ulëritëse! Magjistari i pasurive që shet e ble prona me çmim dyfish…”/ Bardhi reagon pas deklaratave të Berishës: I domosdoshëm ngritja e Komisionit Hetimor për pastrimin e parave

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi Ke ka konsideruar të domosdoshëm Komisionin Hetimor për pastrimin e parave.

Teksa i përgjigjet deklaratave të Berishës, Bardhi ka shigjetuar djalin e tij, Shkëlzen Berishën duke duke shkruar se merr kredi, ble prona, i shet brenda vitit me dyfishin e çmimit, një fakt ky është është ulëritës.

Reagim i Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi

“Komisioni Hetimor për pastrimin e parave është i domosdoshëm. Rasti i një magjistari të pasurive të paluajtshme, që merr kredi, ble prona, i shet brenda vitit me dyfishin e çmimit, është ulëritës. Aq më shumë kur ka trafikantë droge si palë!”

 

(RilindjaDemokratike)

Artikulli paraprakTabaku nxjerr bllof qeverinë: Asnjë banor në shtëpitë e inaguruara në Laç. Inceneratorët? Të gjitha provat do të shkojnë në SPAK!
Artikulli tjetër“Ne kemi humbur nga vetvetja”/ Duma e ashpër me Berishën: Del më i vjetri ndër ne dhe thotë; ‘gjithçka është e mundur për të bërë të pamundur opozitarizmin’. Duhet plan kombëtar për …