U akuzua se u përfshi në rastin “McGonigal”, Dorian Duçka paraqitet në SPAK

Ish-këshilltari i kryeministrit Edi Rama, Dorian Duçka është paraqitur ditën e sotme pranë ambienteve të SPAK.

Ende nuk dihen arsyet se përse Duçka është thirrur nga Prokuroria e Posaçme.

Kujtojmë se emri i Duçkës u përmend gjerësisht lidhur me çështjen e ish-shefit të kundërzbulimit të FBI-së në zyrën e Nju Jorkut, Charles McGonigal dhe lidhjeve të tij me Shqipërinë.

Duçka është një ndër personat e përmendur në dosjen amerikane të arrestimit të Charles McGonigal.

Exit mobile version