Saimir Korreshi: Propaganda e paguar me taksat tona, shkrumbohet përballë realitetit të hidhur

Duke publikuar një video nga Euronews deputeti i PD, Saimir Korreshi shkruan se propaganda e paguar me taksat tona, shkrumbohet përballë realitetit të hidhur Video e publikuar tregon mashtrimet në bujqësine shqiptare shkruan Korreshi pasi në vititn 2022 fermerër i janë kthyer parmendës.
Postimi i plotë
Fermerët e dinë vetë se cfarë heqin, e nisin punën pa gdhirë dhe shkojnë në shtëpi me natë, me pasigurinë er tregut që mungon, me subvencionet më të ulëta në rajon, me korrupsionin që fondet i con te miqtë e qeverisë. Fermerët e dinë sa të braktisur janë dhe cili është vizioni i Ramës për bujqësinë. Kjo video nuk është për ta. Kjo video është për të treguar se si propaganda e paguar me taksat tona, shkrumbohet përballë realitetit të hidhur, që duhet të ndryshojë një orë e më parë. Për të patur një Shqipëri me te mire, ku në kanal përfundojnë politikanët e korruptuar, jo produktet e fermerëve, që në vitin 2022 i janë kthyer parmendës.

Artikulli paraprakYuri Kim tregon se kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Berishën
Artikulli tjetërFundi pa lavdi i revolucionit