“Rusia t’i japë fund sulmit ndaj Ukrainës”, Macron: Të angazhuar që të mbyllim luftën

Presidenti francez Emmanuel Macron kërkoi që Rusia t’i japë fund sulmit ushtarak madhor ndaj Ukrainës. Nëpërmjet një mesazhi në “Tëitter”, kreu i shtetit francez konfirmoi mbështetjen e vendit të tij ndaj Ukrainës. Macron shtoi se Franca po punon me partnerët dhe aleatët e saj që t’i jepet fund luftës mes dy vendeve.

POSTIM I EMMANUEL MACRON:
Rusia duhet ti japë fund operacioneve ushtarake. Franca qëndron në solidaritet me Ukrainën. Po punojmë me partnerët tanë dhe aleatët për t’i dhën fund kësaj lufte.

Artikulli paraprakArsyeja pse po triumfon Komisioni për Inceneratorët
Artikulli tjetërPushtimi rus, Trump: Kjo s’do ndodhte nëse unë do isha në pushtet, do vriten shumë njerëz