Ronaldo dhe Mourinho drejt PSG

Eliminimi në fazën çerekfinale të Champions League për të 4-in sezon radhazi, por edhe lamtumira e sigurtë e suedezit Zlatan Ibrahimoviç në fund të sezonit, ka bërë që Paris Saint Germain të hidhet në sulm në kërkim të tjerë yjeve, por edhe të një trajneri fitues. Mediat franceze raportojnë lajmin e bujshëm se në ditët e fundit ka patur një takim sekret mes presidentit të klubit parizien, Naser Al Khelaiffi me dyshen portugeze Ronaldo-Mourinho. Numri 1 i kampionëve të Francës kërkon dy emra të mëdhenj një për sulmin dhe një tjetër për stolin, pasi vetëm kështu mund të tentojë të fitojë edhe në Europë. Në këtë kontekst, Cristiano dhe Jose janë personazhet e duhur për të përforcuar akoma edhe më shumë Parisin. Vinë nga France Football detajet e takimit sekret mes Ronaldos dhe presidentit Al-Khelaiffi.
Sipas revistës franceze CR7-ta ka udhëtuar drejt kryeqytetit francez me avionin e tij privat menjëherë pas tregolëshit që shënoi ndaj Wolfsburgut në Champions, duke u takuar kështu për herë të 5-të me Al Khelaifin. Bisedimet janë në një fazë të avancuar dhe nëse 31-vjeçari vendos të largohet nga Reali me siguri do të transferohet në Paris. Por te kampionët e Francës, ylli portugez mund të rigjejë në stol një njohje të vjetër si Jose Mourinho, i cili nuk ka firmosur ende me Manchester United dhe ashtu si Ronaldo mund të zgjedhë Parisin si destinacionin e tij të ardhshëm.
Drejtuesit e klubit nga Parc des Princes nuk janë të lumtur me trajnerin francez, Laurent Blanc, i cili ka dështuar në Ligën e Kampionëve. Për këtë, drejtuesit e klubit nga Parisi kanë nisur bisedime me Mourinhon, të cilin e shohin si trajneri ideal për të triumfuar edhe në Champions, pas trofeve të fituar në Francës.

Artikulli paraprakVidal apel Bayernit të firmosë me Sanchez
Artikulli tjetërBarça del nga kriza