Reagimi i parë i Shaqirit pas transferimit tek Lyon

Xherdan Shaqiri është zyrtarisht lojtar i ekipit francez, Lyon.

Ai ka nënshkruar kontratë tre vjeçare dhe do të marrë pagë 350 mijë euro në muaj, shkruan Gazeta Express.

Ndërkohë, ishte futbollisti nga Zhegra i cili bëri reagimin e parë si futbollist i Lyonit.

“Unë jam Lyon”, shkroi Shaqiri në profilin e tij në Instagram.

Shaqiri ishte pjesë e Liverpoolit që nga viti 2018 kur u transferua nga Stoke City.

Artikulli paraprakVjeshtë me shi dhe baltë
Artikulli tjetërMbytet një turist i huaj në det