Rama shpërblen Patozin për votimet farsë të 30 qershorit

Vetëm dy ditë pasi KQZ-ja me votat e ushtarëve të Ramës i dha fund votimeve të 30 qershorit ku konkurroi PS e vetme, ka vendosur ta shpërblejë.

Sot KQZ-ja ka shpërndarë edhe shpërblimet për votimet.

PS do të shpërblehet edhe me fonde nga buxheti i shtetit si forcë politike fituese ndërkohë shuma që do të përfitojë është 49.966.219 lekë.

Edhe Bindja e Astrit Patozi edhe pse në disa bashki doli forcë e tretë, është shpërblyer nga KQZ-ja e Edi Ramës me shumën prej 1.800.691 lekësh nga buxheti i shtetit.

Partia Fryma e Re Demokratike e drejtuar e Bamir Topit do të duhet t’i kthejë KQZ-së një shumë prej 2.2 milionë lekëshpatozi bindja

Artikulli paraprakHashim Thaçi, 4.3 milionë euro pasuri, si u bë milioner Presidenti i Kosovës?
Artikulli tjetërAleanca për Mbrojtjen e Teatrit reagon ndaj Soreca-s: Je rreshtuar me Edi Ramën dhe Shkëlqim Fushën