“Pse të mos e kalojmë grupin?!”, Jasir Asani karikon kuqezinjtë: E ndjej, do t’i shënoj Italisë

Shqipëria e nis Europianin më 15 Qershor në Dortmund, pikërisht ndaj ekipit kampion në fuqi Italisë. Ylli i kuqezinjve, Jasir Asani, duket tepër optimist në prag të kompeticionit madhor, teksa ka motivuar kuqezinjtë, në një prononcim të dhënë për “TV Klan”. Asani është optimist dhe besoj se Shqipëria i ka shanset që të bëjë surprizën e madhe.

Shënuesi i 3 golave në fushatën kualifikuese të Europianit ka ende për të dhënë. Asani beson se do të tundë përsëri rrjetën, ku ka veçuar duelin ndaj Italisë.

“Skuadra jonë ka mentalitet fituesi. Nuk është rastësi që kemi ardhur në Europian dhe duhet ta bëjmë surprizën më të madhe. Duhet t’i tregojmë të gjithë botës që me të vërtet kemi lojtarë shumë të mirë dhe staf shumë të mirë.

Pse mos ta kalojmë grupin?! Besoj se me tifozët do t’ia dalim që ndeshjen e parë.

Shumë më pyesin a do të shënosh ndaj Donarumës, Kroacisë apo Spanjës. E kam një ndjesi që do të shënoj kundër Italisë dhe kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha atje”, tha Asani.

Artikulli paraprakDepresioni/ Ekspertët thonë pesë ndryshimet në sjellje që tregojnë se keni një problem
Artikulli tjetërRritet numri i atyre që marrin nënshtetësinë gjermane, shumica sirianë! Pëse “lokomotiva” e BE-së po hap dyert