Presidenti i Ukrainës u bën thirrje qytetarëve të luftojnë: Kush do armë, do t’i ketë ato!

Zelenskyy u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që janë të gatshëm të mbrojnë vendin nga forcat ruse që të dalin përpara, duke thënë se Kievi do t’i lëshojë armë kujtdo që i dëshiron ato.

Presidenti ukrainas u bëri thirrje gjithashtu rusëve që të dalin dhe të protestojnë kundër vendimit të Moskës për të pushtuar fqinjin e saj.

Rreth ores 3 te mengjesit Rusia nisi sulmin ndaj Ukraines dhe deri me tani 8 persona kane vdekur e dhjetera te tjere jane zhdukur.

Artikulli paraprakTabaku: Incenerimi është aferë korruptive bazuar në procedura pa garë dhe pa konkurrencë. Eurodeputeti Ciaran Cuffe: Incenerimi, zgjidhja e fundit në menaxhimin e mbetjeve në vendet e BE-së!
Artikulli tjetërEurodeputeti Ciaran Cuffe në takimin për Stabilizim dhe Asociim: Incenerimi, zgjidhja e fundit në menaxhimin e mbetjeve në vendet e BE-së