Përplasja tek “5 Maji”, procedohen penalisht 4 persona

Policia e Tiranës ka vendosur në ndjekje penale katër persona pas përplasjeve tek “5 Maji” për prishjen e banesave.

Sipas njoftimit të policisë, gjatë zbatimit të VKM me Nr. 533, të nisur mëngjesin e sotëm për prishjen e disa objekteve në zonën e “5 Majit”, një grup banorësh kanë kundërshtuar dhe nuk i janë bindur urdhrave të punonjësve të Policisë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 4 proceduan penalisht shtetasit:

– E. M., 41 vjeç, për veprën penale “Kanosja për shkak të detyrës”;

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=629&loc=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Fperplasja tek 5 maji procedohen penalisht 4 persona kanosje mosbindje dhe kundershtim i punonjesit te policise%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb– K. L., 40 vjeç dhe L. M., 30 vjeç dhe Z. N., 38 vjeçe, për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Këta shtetas, në rrugën “5 Maji” kanë kundërshtuar punonjësit e Policisë, duke treguar mosbindje ndaj urdhrave të tyre dhe duke i penguar në zbatimin e detyrës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

Artikulli paraprakFundi pa lavdi i revolucionit
Artikulli tjetërProcedohet penalisht kryetari dhe anëtari i klubit të futbollit shqiptar