Basha thirrje demokratëve: Të qëndrojmë të bashkuar me njëri-tjetrit dhe mos ta humbasim busullën tonë të PD

”Është përpjekja e fundit e një regjimi, por një regjimi në koma. E për fat të keq ndërkohë që e gjithë energjia e vëmendja jonë duhej të përqëndrohjej për t’i dhënën një grusht regjimit e rikthyer demokracinë, në betejën opozitare jo për të njohur rezultatin e zgjedhjeve sepse nuk pranohet por për të sjellë ndryshimin.

Vota duhet garantuar përmes një reforme të thellë zgjedhore, territorial, vetingut të politikanëve. Duke filluar nga unë i pari. Jo thonë 3 të tjerët. Nesër do thonë edhe peshkatarët, zdrukthëtarët, vetëm politikanët jo. Pse?

Sepse kanë shumë për të fshehur. E pra, nuk ka qenë rrugëtim i lehtë. Nuk e shembën dot diktaturën me goditjen e parë. Patëm krah gardianin e demokracisë, SHBA-të. E dimë të gjithë shqiptarët që sa herë ndodhemi në tiraninë e korrupsionit e krimit të organizuar 2 kushte duhet që ta përmbushim këtë: Të qëndrojmë krah njëri-tjetrit dhe mos ta humbasim busullën tonë të Partisë Demokratike, proamerikanë e europiane””

 

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=629&loc=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Fperjashtimet ne pd basha dora ime mbetet e shtrire per ti rikthyer ne familjen tone politike vetem nese distancohen nga dhuna%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb

 

Artikulli paraprakDashnor Sula: Kalbja në sera e prodhimeve të dyta të sezonit 2021. Qeveria e Inceneratorëve ka rritur barrën ndaj fermerëve
Artikulli tjetër“Ndal ose jashtë!” Basha: Kush është non-grata nuk duhet të jetë në politikë