PD zyrtare ‘thyen’ Meta-Berishën dhe PS në një qendër votimi në Elbasan

Një qendër votimi në Elbasan, ka sjellë siç duket edhe surprizën më të rëndësishme të 14 majit. Që sipas gjasave ka nje rivelacion të PD-së zyrtare.

E sipas votimit elektronik në qendrën e votimit 2384 001 në Elbasan, Partia Demokratike në votën për këshillin bashkiak është në krye duke kaluar edhe PS-në edhe BF-në.

Sipas të dhënave, PD ka 141 vota, PS 115 dhe BF vetëm 29.

Artikulli paraprakDalin rezultatet elektronike në Vorë, kryeson PS-ja
Artikulli tjetërMbyllja e votimit për “Lokalet 2023”, Alibeaj: E ardhmja do të jetë më e mirë, shqiptarët do ndahen nga politika e vjetër