Pampuri: Lufta ndaj korrupsionit të nisë nga korrupsioni zgjedhor, Rama po bën hipokrizi

Deputetja demokrate Oriola Pampuri në rubrikën Opinion në News24 tha se lufta ndaj korrupsionit duhet të nisë nga korrupsioni zgjedhor.

Pampuri tha se bashkëpunimi i politikanit me bandat nuk e bën as të besueshëm as politikan të fortë. Deputetja demokrate tha se PD nuk do të bëhet pjesë e komisionit të posaçëm, duke e cilësuar atë si një hipokrizi të Edi Ramës.

Pampuri e konsideroi të pakumptimtë ngritjen e një komisioni të posaçëm vetëm 9 muaj përpara zgjedhjeve, ndërsa theksoi se duket se kjo nismë do përdoret kundër SPAK.

Lidhur me turin e takimeve të Edi Ramës me diasporën, Pampuri tha se këto ture duhet ti bëjë çdo parti përballë propozimit që PD ka bërë lidhur me votën e diasporës. Ndërsa e cilësoi si hipokrizi nga Edi Rama takimet me shqiptarët e diasporës, Pampuri u shpreh se Kryeministri ka larguar nga Shqipëria shqiptarët dhe sot shkon dhe bën show.

Kryeministri shkon dhe përshëndet shqiptarët që i përzuri, shkon bën shoë dhe bën të njëjtin veprim ashtu sikundër ka bërë vite më parë kur i binte dajres”, tha pampuri.

Artikulli paraprakGjykata Speciale lë në paraburgim ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi
Artikulli tjetërU zbulua nga “SKY ECC” duke drejtuar organizatën e kokainës nga Shqipëria, dënohet 12 vjet burg