Nuk ndalet SPAK, sekuestron truallin 5512 m2 të Artan Gaçit në Palasë, burrit të Olta Xhaçkës

Spak i sekuestron 5512 m2 truall Artan Gaçit bashkëshortit të Ministres Olta Xhaçka.

Sekuestro preventive është vendosur pasi po hetohet për falsifikim të aktit të marrjes së tokës në pronësi.

Kjo sipërfaqe rezulton të jetë një pjesë e tokës me të cilën z.Gaçi ka fituar statusin e investitorit strategjik pak kohë më parë.

Artikulli paraprakQë AMA-n të mos e thërrasin AMAN!
Artikulli tjetërPoli Hoxha: Sali Berisha ose të përballet me drejtësinë, ose të kërkojë azil politik, Meta dhe Rama do kenë të njëjtin fat!