Nga ID te numrat e telefonit, hakerat e “Homeland Justice” publikojnë të dhënat personale të mijëra qytetarëve shqiptarë

Grupi i hakerave të ashtuquajtur “Homeland Justice”, kanë publikuar ditën e  sotme të dhënat personale të qytetarëve shqiptarë.

 

Dokumenti disa faqesh është publikuar në rrjetin social “Telegram” dhe përfshijë të dhëna si numër ID, emër, mbiemër, gjini,  vendlindje si dhe numrat celularë të qytetarëve.

Krahas këtij dokumenti, “Homeland Justice”, shkuan edhe “Nëse dikush thotë: Unë e adhuroj Zotin” dhe urren vëllanë e tij, ai është hipokrit; sepse ai që vret vëllanë e tij që e ka parë, nuk mund ta dojë Perëndinë që nuk e ka parë’.

Kjo nuk është hera e parë që ky grup publikon të dhëna sensitive për qytetarët shqiptarë si edhe për institucionet publike dhe private.

Artikulli paraprakKancelari gjerman i shqetësuar për mundësinë e fitores së të djathtës ekstreme në Francë, Scholz: Shpresoj që partitë që nuk janë “Le Pen” të kenë sukses
Artikulli tjetër“Rendi evropian dhe global në rrezik”/ Sfidat e sigurisë mbledhin në takim ministrat e BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor! Zbardhet dokumenti