Ndërron jetë 20-vjeçarja e infektuar me Covid-19

Një vajzë 20-vjeçare që është ishte prekur nga Covid-19 ka vdekur dje në Gjakovë. Sipas raportimeve mediatike, e reja ishte me prejardhje nga Tropoja, por me vendbanim në fshatin Ramoc të komunës së Gjakovës.

“Covidi i merr jetën vajzës 20 vjeçare nga fshati Ramoc, Gjakovë, ngushëllime familjes dhe te gjithe farefisit. U prehsh ne paqe Suela Gusterani Pepaj. Varrimi behet sot ne ora 16:00 ne fshatin e lindjes Gusteran, Tropojë”,thuhet në njoftimin e “Gjakova Sot”.

Varianti ‘Delta’, ka rritur ndjeshëm numrin e rasteve me COVID në Kosovë, ku një ditë më parë rezultuan pozitiv 1.682 qytetarë dhe ndërruan jetë 11 persona.

Artikulli paraprakAllegri shpjegon pse e la në stol Ronaldon
Artikulli tjetërDita përkujtimore e viktimave të sistemeve totalitare, Tabaku: Traumat e këtij eksperimenti çnjerëzor ndjehen edhe sot