Ndarja nga jeta e ish-zyrtarit të PD, Berisha: Mirënjohje për kontributin e Dr. Nazmi Vata

Ish-Kryeministri Berisha ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish zyrtarit të lartë të PD në Mat, Nazmi Vata.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Lamtumir miku i mire Nazmi Vata!

Te dashur miq, Dr. Nazmi Vata njeri nga themeluesit e Partise Demokratike te Matit dhe veprimtaret e vendosur te saj, qeveritaret vendor me te dashur e respektuar per qytetaret, mjeku i perkushtuar ne fushen e stomatologjise, prindi shembullor, miku i çmuar mbylli syte pergjithmone.

Duke shprehur mirënjohjen e thellë për kontributin e tij dhe bashkëpunimin dhe miqësinë që kemi patur, unë ndaj dhimbjen dhe i shpreh familjes se tij të nderuar, miqve dhe të afërmve të tij ngushëllimet e mia më të ndjera dhe lutem së bashku me ta që shpirti i mirë i Nazmiut të dashur të gjejë paqen e merituar. Amin. sb

Artikulli paraprakXavi do të drejtojë Barcelonën, ja cilin lojtar preferon të marrë
Artikulli tjetërMediat amerikane, jehonë pranimit të padisë së Berishës nga gjykata në Paris