“Morën 20 mijë € në lokal”/ Lala: Babai i Liridonës më tha do dalin krime të mëdha…

Gazetarja Klodjana Lala tha në një intervistë për Euronews Albania se Prokuroria e Kosovës duhet të hetojë burimin e pasurisë së Naim Murselit, njeriu që porositi vrasjen e bashkëshortes së tij, Liridonës.

Ajo zbuloi se gjatë intervistës që i kishte marrë babait të Liridonës, ky i fundit i kishte thënë se prokuroria duhet të hetojë aktivitetin e Naim Murselit dhe Kushtrim Kokallës pas të cilit sipas tij mund të zbulohet krime të mëdha.

“Babai i tij më tha një fjali që askush s’e ka vënë re, ai më tha që duhej që prokuroria të hetojë Naim Murselin dhe Kushtrim Kokallën për një shumë prej 20 mijë eurosh që kanë marrë në një lokal disa ditë para ngjarjes se unë kam bindje se nëse do të hetohet aktiviteti i tij mund të dalin në skenë krime shumë të rënda. Kjo do të thotë që babai ka pasur të tjera dyshime ndaj Naim Murselit.

Unë kam bindjen që Kushtrim Kokalla mund të jetë kutia e Pandorës në këtë histori, duke qenë pjesëtar i FSK dhe njëri shumë i afërt me Murselin”, tha Lala

Exit mobile version