Milani pëson disfatë, Torino merr pikët në shtëpi

Milan ka pësuar disfatë 3-1 në Torino ndaj Torinos. Vendasit realizuan dy gola në pjesën e parë me Zapata dhe Ilic, duke shkuar kështu të qetë në dhomat e zhveshjes.

Në pjesën e dytë, Rodriguez thelloi shifrat. Bennacer ngushtoi llogaritë por vetëm fati, pasi fati i ndeshjes mbeti i njëtë. Torino afrohet me Europën, ndërsa kjo humbje nuk përbën problem për Milanin e vendit të dytë.

Artikulli paraprakProbleme me ngërçin? Faktorët e rrezikut, arsyet dhe zgjidhjet
Artikulli tjetërRusia avancon në fushëbetejë, New York Times: NATO po konsideron dërgimin e ushtarakëve në Ukrainë