Lorik Cana var këpucët pas Europianit

Që Lorik Cana do të tërhiqet nga kombëtarja në përfundim të Euro 2016, ky nuk është një lajm i ri për tifozët kuqezi, por nga Franca janë të bindur se kapiteni i Shqipërisë, do të varë këpucët në gozhdë për t’i dhënë fund një karriere të gjatë dhe të suksesshme, edhe pse ka kontratë me Nantën deri në verë të 2017-ës.
Zbehet gjithnjë e më shumë hipoteza që 32-vjeçari të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës apo në një kampionat aziatik, sikurse është folur edhe gjatë verës së kaluar, para se të firmoste me Nanten. Cana, sikurse raportojnë mediat franceze, është i bindur se po vjen momenti për t’u tërhequr përfundimisht nga futbolli i luajtur dhe mënyra më e mirë për ta bërë është duke veshur për herë të fundit fanellën kuqezi, me të cilën ka luajtur më shumë ndeshje se çdo futbollist tjetër i kombëtares shqiptare. Gjatë këtij sezoni, Cana është aktivizuar në 21 ndeshje me Nanten dhe vetëm në një rast si zëvendësues.

Artikulli paraprakBarça del nga kriza
Artikulli tjetërMarseja pezullon trajnerin Michel