Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Disa minuta më parë një lëkundje tërmeti është regjistruar në Korçë.

Lëkundja me magnitudë 2. 9 ballë u regjistrua 10 km nga Korça dhe thellësi 2 km.

Javët e fundit, në vendin tonë, në qytetë të ndryshme të vendit janë shënuar lëkundje tërmeti, duke shkaktuar panik tek qytetarët.

Artikulli paraprakVokshi: Eurobondi, për të paguar klientët e ortakët e qeverisë, shqiptarët do të varfërohen edhe më tej
Artikulli tjetërMziu: Kabinën elektrike e ka “zënë hashashi” i mbjellë nga OSHEE dhe vaditur nga Ujësjellësi