Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra dhe magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.1 i shkallës Rihter ka lëkundur qytetin e Vlorës. Lëkundja është ndjerë rreth orës 23:50 dhe deri më tani nuk raportohet për dëme materiale.

Epiqendra e tërmetit ishte 13 kilometra në juglindje të Vlorës, ndërsa thellësia ishte 15km.
640 0 img 8093 322

Artikulli paraprakArtur Zheji: Koha që Doktori të largohet ka ardhur dhe ka ikur…
Artikulli tjetër“Ilir Meta ka ikur nga Shqipëria?”, Sali Berisha: Ka ca ditë që nuk kemi folur, nuk e di se ku është…