Lajthit Berisha, premton se do të fillojë tju heqë shtetësinë qytetarëve shqiptarë, rivalë politikë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar kryebashkiakun socialist të Kukësit, Safet Gjicin, se sapo PD të vijë në pushtet, do i heqë shtetësinë shqiptare.

Berisha tha se ky vendim ndaj Gjicit do të merret, pasi sipas tij, ai ka prishur përmendoren e Lumës dhe është i përfshirë masivisht në krim elektoral me blerje votash.

Por a do të ndalet këtu Berisha apo do të fillojë tju heqë shtetësinë rivalëve politikë dhe mbesë ai dhe 5 non gratat e tjera me të: Vangjush Dako, Aqif Rakipi, Tom Doshi dhe Tik Llalla.

Artikulli paraprakKandidatja e PD për Fierin, Eriselda Çelaj në Libofshë: Do të rikthejmë vëmendjen në zonat rurale.
Artikulli tjetërBejko takime qytetarë te “Xhamlliku”: Zotohemi të ulim taksat, mbështesim biznesin.