Kuvendi Zgjedhor i degës Tepelenë, anëtari i kryesisë Elezi: Mirënjohje për demokratët dhe qëndrestarët e PD

Këtë fundjavë është mbajtur Kuvendi Zgjedhor i PD Tepelenë, ku është zgjedhur kryesia dhe kryetari i kësaj dege.

Në një postim në profilin e tij në rrjetin social facebook, anëtari i kryesisë së PDSH-së, profesor Myzafer Elezi, bën të ditur se është kurorëzuar me sukses procesi zgjedhor për kryetarin dhe kryesinë e kësaj dege.

“Mirënjohje për të gjithë demokratët dhe qëndrestarët e PD dega Tepelenë.” – shkruan Elezi.

Më poshtë postimi i plotë i anëtarit të kryesisë së PDSH-së, Myzafer Elezi:

Partia Demokratike dega Tepelenë, sot kurorëzoi me sukses procesin zgjedhor, për zgjedhjen e Kryetarit dhe anëtarëve të Kryesisë së re të degës.

Mirënjohje për të gjithë demokratët dhe qëndrestarët e PD dega Tepelenë.
Respekt për kandidatin Vero Dosti, i cili bëri një fushatë dinjitoze.

Urimet më të mira për kryetarin e zgjedhur z. Ladi Bana, për përgjegjësinë e madhe për drejtimin e degës së PD për katër vitet e ardhshme.

Urime dhe suksese anëtarëve të Kryesisë së re të degës:
Av. Agron Iljazi,
Altin Shumeli,
Klement Caushi
Sara Koka,
Veledin Zaçe.

Urime të gjithë demokratëve të Tepelenës.

FB IMG 1708797419749 1FB IMG 1708797425366 1FB IMG 1708797422922

Artikulli paraprakAnëtari i kryesisë së PD, Haklaj: Nga oxhaku i Berishës nuk do të dalë kurrë tym i bardhë, veç blozë!
Artikulli tjetërProtesta e Rithemelimit, zëdhënësja e PD: Organizim i bërë për interesa personale