Kryesia PD miraton kandidatët për 6 bashkitë

Kryesia e Partisë Demokratike miratoi kandidatët për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 Marsit. Kandidatët janë propozuar nga strukturat e Partisë Demokratike dhe u miratuan unanimisht nga kryesia e PD.

Bashkia Shkodër, Xhemal Bushati,
Bashkia Durrës: Luan Hoti
Bashkia Lushnjë: Indrit Sefa,
Bashkia Dibër: Luan Haka
Bashkia Rrogozhinë: Ferdinand Saraçi
Bashkia Vorë: Ymer Marku.

Pas mbledhjes së kryesisë, fokusi i punës do të jetë angazhimi në terren për të fituar zgjedhjet në të 6 bashkitë.

Artikulli paraprakPD: Kandidatët e shtëpisë së Ilirit, nuk mund të përfaqësojnë kurrë demokratët
Artikulli tjetërRritja e çmimit të naftës, Basha: Një qeveri normale mbron qytetarët, nuk shton taksa të reja për karburantin. Varfëri në nivele afrikane