Korreshi: Tetori Rozë në Spitalin e minjve të Lushnjes!

Nga Saimir KORRESHI

Te gjithe jemi sensibilizuar me Tetorin Roze, te gjithe te ndjeshem per çfare perfaqson ky muaj.

Por nuk mund te mos them dhe te denoncoj me force qe edhe pse sot eshte data 25 Tetor ne Lushnje nuk eshte kryer ASNJE MAMOGRAFI.

Jane bere me dhjetra seminare e takime sensibilizuese ne kete qytet edhe nga perfaqsues politike por si duket e kane pasur vetem per propagande si gjithnje.

Shoqa Ministre a eshte kryer ndonje MAMOGRAFI ne Lushnje gjate ketij muaji ???

Thone gojat e ligja qe paskish ardhur nje aparat por paska ngelur pa u vene ne pune se nuk gjendet nje “HIDRAULIK” te lidhi tubat.

Shtet i peshtire qe ben takime e nuk impenjohet per ta vene ne pune.

Ka mbi 4 muaj qe ne Lushnje NUK BEHET MAMOGRAFI.

KANCERI NUK PRET.

Edhe thoni po deshet qe Lushnja nuk ka spital minjsh.

1 23

Artikulli paraprakQytetari: “Policia më dhunoi ngaqë po bëja video live”
Artikulli tjetërBasha: Shqipëria renditet midis Kazakistanit, Afganistanit, Egjiptit dhe Zambias për nivelin e ryshfetit dhe sundimit të ligjit