Komisioni Hetimor për Inceneratorët/ Gjekmarkaj: Mbreti dhe oborri janë lakuriq! Besonin se kjo ditë s’do vinte, por hajdutëria nuk mund të fshihet pafund

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj është deklaruar se Komisioni Hetimor për Inceneratorët po nxjerr në shesh gjenjeshtrat e saj.

Teksa prej disa oseësh vazhdon seanca maratonë me përgjigjen në pyetjen e dëshmitarëve, shkruan se hajduteria nuk mund të fshihet pa fund dhe se frika e tire duket në nervozizmin që shfaqet.

Ai ka sulmet ndaj kryetares edhe Komisionit, Jorida Tabaku.

Komisioni për një incenerator është duke terhequr dhe me shumë vemendje publike. Tashmë seancat e tij ndiqen live me kuriozitet për disa arsye:

  1. Prezantimi i zyrtarëve të lartë të shtetit në një dalje të regji qendrore ka nxjerre nga rrenat që transmetohen me kasetat e reklamave të Rilindjes.Mbreti dhe oborri janë lakuriq.
  2. Ata që tregojnë në edicionet e lajmeve apo programe të shfaqura me arrogancë, duke ikur thelbit dhe duke u marre me detaje të parendesishme apo sulme personale ! Perpara komisionit kane marre dhe jane djersitur seriozisht ! Belbezojnë, skuqen, zverdhen, zalisen dhe gjuha u behet si e mberthyer me gozhdë. Ndonjë ngjan si imitim i vetvetes me dyll.

Duke dhene llogari me hall të madh se besonin që kjo ditë nuk do vijë kufi , nuk ndihen rehat. Shume te nervozuar thjesht qerratusherit per faktin se hajduteria nuk mund te fshihet pa fund. Ajo duke e embel po kur zbulohet të merr fytyrën dhe lirinë.

  1. Per here te pare pas shume kohesh nuk ka me retorike politike per llogaridhenie. Nuk ka analiza nga analiste qe informohen nga google, por deshmi dhe investigime nga gazetaret te vertete. Sa mirë që në Shqipëri ka ende të tille.
  2. Sulmet pa fré e pa cipë ndaj kryetares se ketij komisioni Zonjes Jorida Tabaku jane qartas deshmi qe te akuzuarit jane ne panik per pergjegjesine qe kane para ligjit dhe nje shoqeri te vjedhur e te sunduar per ta grabitur. Zonja Tabaku me qendrore të admirueshme qytetare e politike meriton mirnjohje. Ajo i ka bërë një sherbim shitblerjes me kolegët e tjerë të opozit anetar të ketij komisioni.

 

 

Artikulli paraprakPD zbulon dokumentin: Edi Rama dhe qeveria e tij e dinin se inceneratori i Elbasanit ishte aferë korruptive (FOTOT)
Artikulli tjetërInceneratorët/ PD: Ahmetaj dhe Gjiknuri kanë udhëtuar disa herë jashtë vendit me Mërtirin e Zoton