Këta janë futbollistët e nominuar për Topin e Artë 2021

“France Football” ka zbuluar 30 të nominuarit të Topin e Artë për vitin 2021.

Harry Kane, Gigio Donnarumma, Karim Benzema, Raheem Sterling, Nicolo Barella, Riyad Mahrez, N’Golo Kante, Erling Haaland, Leonardo Bonucci, Mason Mount, Lionel Messi, Bruno Fernandes, Pedri, Luka Modric, Giorgio Chiellini, Kevin De Bruyne, Neymar, Ruben Dias, Lautaro Martinez, Simon Kjaer, Robert Lewandowski, Jorginho, Mohamed Salah, Cesar Azpilicueta, Romelu Lukaku, Cristiano Ronaldo, Gerard Moreno, Phil Foden, Kylian Mbappe dhe Luis Suarez janë 30 të nominuarit për Topin e Artë 2021.

Ceremonia e shpalljes së fituesit të Topit të Artë do të bëhet më 29 nëntor në gala eventin që do të mbahet në Chatelet Theatre në Paris të Francës.

Artikulli paraprakBasha: 30 % e karburantit në Shqipëri hyn kontrabandë, PD do të depozitojë kallëzim penal në SPAK
Artikulli tjetërArrestohet ish-drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi, ja për çfarë akuzohet