Kandidati i PD për Durrësin, Luan Hoti, zbulon sloganin dhe posterin e fushatës

Luani ka lindur dhe është rritur në Durrës dhe është baba i dy femijëve, një vajze dhe nje djali.
I diplomuar në Universitetin e Tiranës për juridik, ai ka mbajtur prej 5 vitesh përgjegjësitë e ndihmësgjyqtarit dhe prej 10 vitesh ka drejtuar Zyrën Përmbarimore në Durrës. Më pas, Luani ka vazhduar si sipërmarrës në drejtimin e zyrës “Hoti Bailiff Service”.
Luani ka punuar fort për Durrësin duke ndjekur nga afër shqetësimet e komunitetit dhe demokratëve durrsakë. Ai është një shembull konkret i ngjitjes së një demokrati në krye të përfaqësimit të demokratëve të Durrësit duke qenë se ka kontribuar prej vitesh si kryetar i Grupseksionit Nr.1, sekretar i Degës së PD-së në Durrës dhe së fundmi edhe kryetar i saj.

luan hoti

Artikulli paraprakKandidati i PD në Lushnje Indrit Sefa fushatë derë më derë/ Bashkia do të jetë një derë e hapur në shërbim të qytetarëve
Artikulli tjetërKandidati i PD për Rrogozhinën, Ferdinand Saraçi, zbulon sloganin dhe posterin e fushatës