Kandidati i PD për Dibrën, Luan Haka, zbulon sloganin dhe posterin e fushatës

Luani është lindur dhe rritur në Dibër, dhe e banon në Peshkopi me gruan dhe djemtë e tij. Ai është i diplomuar ekonomist dhe ka përvojë të gjatë në shërbim të banorëve të Dibrës si drejtor i Auditit në Prefekturën e Dibrës, si Drejtor i Drejtorisë rajonale të rrugëve dhe si drejtor i ISKSH. Në këto funskione, Luani ka qenë vazhdimisht në kontakt me banorët e krejt zonës duke ju ofruar atyre ndihmë maksimale. Angazhimi politik në PD Luani e ka nisur që me themelimin e saj si anëtar i thjeshtë e deri në postin e sekretarit të degës. Propozimin nga drejtuesit e degës Dibër për të kandiduar si kryetar bashkie, Luani e konsideron një nder dhe vlerësim për të qenë sërish në shërbim të qytetarëve dibranë. Lidhja e tij me Dibrën është e fortë dhe e pandashme.

Artikulli paraprakGjendet një mjet i braktisur në afërsi të Greqisë, dyshohet se është përdor nga 4 shqiptarët që u arratisën nga burgu
Artikulli tjetërGjirokastër/ Qëllonte me armë qentë e fshatit, 59-vjeçari plagos aksidentalisht kushëririn