Kalimashi në flakë, regjimi hesht dhe nuk merr asnjë masë, Rama festë me Goranin

Kalimashi është i gjithi në flakë. Foto është bërë nga qytetarët që japin alarmin për përmasat e zjarrit mbi tunelin e Rrugës së Kombit. Ajo që bie në sy është heshtja e regjimit për këtë katastrofë që po ndodh pranë Rrugës së Kombit. Rama nga ana tjetër vazhdon me pushime në jug dhe po përgatitet të fetsojë me Goranin në Korçë.

I vetmi reagim zyrtar ka ardhur nga Kosova ku Presidentja Osmani ka urdhëruar forcat e armatosura të Kosovës të ndihmojnë në shuarjen e zjarreve në pjesën veriore të Shqipërisë.

Artikulli paraprakKosova në këmbë për shuarjen e zjarreve në Shqipëri, vendimi i Presidentes Vjosa Osmani
Artikulli tjetërKosova nis ushtrinë për shuarjen e zjarreve në veriun e Shqipërisë