Ja zonat në Ukrainë që po sulmohen nga Rusia

Sulmet dhe shpërthimet me raketa janë raportuar në disa pjesë të Ukrainës, duke përfshirë Kievin dhe Kharkivin.

Në një deklaratë televizive të orëve të para të mëngjesit, Putin tha se Rusia nuk kishte në plan të pushtonte Ukrainën dhe kërkoi që ushtria e saj të dorëzonte armët, shkruan BBC.

Pak çaste më vonë, u raportuan sulme ndaj objektivave ushtarake ukrainase. Ukraina tha se Rusia kishte nisur një “pushtim në shkallë të plotë”.

harta

Artikulli paraprakPushtimi rus, Trump: Kjo s’do ndodhte nëse unë do isha në pushtet, do vriten shumë njerëz
Artikulli tjetërTabaku: Incenerimi është aferë korruptive bazuar në procedura pa garë dhe pa konkurrencë. Eurodeputeti Ciaran Cuffe: Incenerimi, zgjidhja e fundit në menaxhimin e mbetjeve në vendet e BE-së!