Ja kush janë drejtuesit e rinj të Partisë Demokratike, emrat dhe funksionet

Me mbledhjen e djeshme të Këshillit Kombëtar dhe votimin e kryesisë së re, Partia Demokratike ka përfunduar riorganizimin pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit.

Gjatë ditës së djeshme janë votuar anëtarët e rinj të kryesisë, që ka sjellë dhe një zgjerim të saj.

Për herë të parë, PD do të ketë 4 nënkryetarë dhe disa sekretariate.

Më poshtë, janë emrat e drejtuesve të rinj dhe funksionet e tyre në PD.

KRYETAR

Lulzim Basha

SEKRETAR I PËRGJITHSHËM

Gazment Bardhi

NËNKRYETAR

Alfred Rushaj

Enkelejd Alibeaj

Grida Duma

Jorida Tabaku

KRYETAR I KËSHILLIT KOMBËTAR TË PARTISË DEMOKRATIKE

Edi Paloka

KRYETAR I KOMISIONIT TË APELIMIT, INTEGRITETIT DHE ETIKËS

Flutura Açka

KRYETAR I KOMISIONIT ZGJEDHOR

Jemin Gjana

SEKRETAR ORGANIZATIV

Ervin Minarolli

SEKRETAR I BURIMEVE NJERËZORE

Arta Sakja

SEKRETAR PËR EMIGRACIONIN DHE DIASPORËN

Belind Këlliçi

SEKRETAR PËR PRONARËT DHE CESHTJEN E PRONAVE

Ledina Mandia

SEKRETAR PËR KLIMËN E BIZNESIT

Flamur Hoxha

SEKRETARE PËR TË PËRNDJEKURIT POLITIK

Jonila Godole

SEKRETAR PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE

Ivi Kaso

SEKRETAR PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN

Greta Bardeli-Gjoni

SEKRETAR I KOORDINIMIT ELEKTORAL

Taulant Zeneli

SEKRETAR PËR ORGANIZATAT PARTNERE

Orjela Nebiaj

SEKRETAR PËR ORGANIZIMIN DIXHITAL

Endri Hasa

KRYETARE E LIDHJES DEMOKRATIKE TË GRUAS

Albana Vokshi

SEKRETAR I MARRËDHËNIEVE ME JASHTË

Arben Kashahu

ZËDHËNËS

Ina Zhupa

ANËTARË TË ZGJEDHUR

Agron Gjekmarkaj

Aldo Bumci

Dhurata Tyli (Çupi)

Ervin Salianji

Fitim Zekthi

Flamur Noka

Gent Strazimiri

Gert Bogdani

Juela Hamati

Kreshnik Çollaku

Lindita Metaliaj

Oerd Bylykbashi

Orjola Pampuri

Taulanda Jupi

Tomor Alizoti

Artikulli paraprakTakimi i fundit me Havzi Nelën
Artikulli tjetërRama këshillon NATO-n se si duhet të sillet me afganët