Hazard në udhëkryeq, Chelsea i thotë “jo”!

Chelsea nuk e dëshiron tani për tani kthimin e Eden Hazard në “Stamford Bridge”. 30-vjeçari belg ka dështuar për dy sezone te Reali dhe gjatë verës do të kërkojë të ndërrojë skuadër.

Për të nuk ka ndonjë interesim ende nga ndonjë skuadër, teksa ka pasur zëra për një rikthim të mundshëm në Londër. Por, “Sunday World” raporton se se Hazard nuk është prioritet për Chelsean.

Reali është i hapur për të dëgjuar ofertat për belgun, por Chelsea nuk ka vendos ende nëse do të ishte e duhur kthimi i Hazard, i cili dy vitet e fundit është dëmtuar dhjetëra herë, më shumë se gjatë gjithë karrierës në Lille dhe Chelsea.

Artikulli paraprak“Daily Mail”: Juventusi do të shkarkojë Pirlon dhe do të rikthejë Allegrin
Artikulli tjetërManchesteri humbi në finalen e Europa League, Solskjaer i zhgënjyer