Granit Xhaka gjithnjë e më afër Romës

Granit Xhaka është gjithnjë e më afër Romës. Futbollisti i Arsenalit aktualisht është me ekipin e Zvicrës duke u përgatitur me Zvicrën për Kampionatin Evropian që nis pas katër ditësh.

Sipas raporteve të fundit, Roma është e gatshme të ofrojë rreth 18 milionë euro për të. Giallorossi është i lidhur me nënshkrimin e mesfushorit të Gunners, i cili ka edhe dy vjet në kontratën e tij në veri të Londrës.

Ditë më parë, vet trajneri i Romës, Jose Mourinho shprehu interesimin për futbollistin nga Kosova.

28-vjeçari thotë se ai është i hapur për t’u bashkuar me ekipin nga kryeqyteti italian në verë.

“Sigurisht, edhe unë i lexova lajmet. Por tani unë jam njëqind për qind e përqendruar në ekipin kombëtar. Kjo është më e rëndësishme se Arsenali ose thashethemet tani, ”tha ai për Blick.

“Kam edhe dy vjet kontratë në Londër. Kur të vijë koha dhe nëse mundemi, do të flasim për një transferim”, theksoi Xhaka

Xhaka tha se është “krenar” që ka tërhequr interesin e Mourinhos dhe shtoi: “Të gjithë e njohin atë dhe atë që ai ka arritur.

“Mourinho di si të fitojë tituj. Tani mund të shihni se çfarë pune kam bërë gjatë viteve të fundit”, përfundoi mesfushori me prejardhje kosovare.

Exit mobile version